четвер, 06 жовтня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
З СІЗО РФ зник Карабашевіч, який був нагороджений медаллю «За повернення Криму»

Новини окупації , Події

З СІЗО РФ зник Карабашевіч, який був нагороджений медаллю «За повернення Криму»

views78

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Севастопольського ресторатора Славіша Карабашевіча, який приймав участь у злочинній окупації Криму Росією і отримав медаль «За повернення Криму» від Міноборони РФ, вивезли з СІЗО Сімферополя у Краснодар, а потім у Ростов, де він зник. Влада Росії готувала екстрадицію.

Про це повідомляє видання «Примечания» з посиланням на слова адвоката Карабашевіча Олександра Молохова.  

Зазначається, що уповноваженому з прав людини у Севастополі Павлу Буцу з боку силовиків надійшла інформація, що Карабашевіча відправили у московське СІЗО №4 («Ведмідь») для підготовки до екстрадиції. Зроблено це було до закінчення розгляду справи про видачу Карабашевіча в російській судовій системі і Європейському суді з прав людини.

«Але ж авіасполучення між Сербією і Росією ще немає. Тим більше, чиновник з сербського міністерства юстиції в телефонній розмові з сином Карабашевіча взагалі заявив, що їхнє міністерство ні сном, ні духом не знають про майбутню видачу ресторатора на батьківщину», – заявив адвокат.

Молохов звернувся до Федеральної служби виконання покарань і Генеральної прокуратури з вимогою з’ясувати долю шеф-кухаря Славіша Карабашевіча, проти якого в Сербії відкриті кримінальні провадження. За словами адвоката, термін притягнення до відповідальності вже закінчився.

Карабашевіч влаштувався в Севастополі з 2012 року, відкривши там чотири ресторани. У серпні 2019 го підприємця після силового затримання правоохоронцями помістили в сімферопольське СІЗО, оскільки, за версією російських правоохоронців, бізнесмен розшукувався Інтерполом.

Зазначається, що влада Сербії вважає Славіша Карабашевіча вбивцею албанця, який загинув 18 років тому. Карабашевіч це заперечує і стверджує, що його так переслідують за участь в югославському конфлікті 1991-1999 років на стороні Сербії. За цим звинуваченням у 2002 році Карабашевіча вже сидів за ґратами, але в 2005 році суд зняв з нього звинувачення через відсутність доказів вчинення Карабашевічем злочину.

«Строк давності притягнення Карабашевіча до кримінальної відповідальності, згідно із законами РФ, давно минув, шеф-кухарю під час процесу про депортацію не був наданий перекладач, наявність словенського паспорта російська правоохоронна система ігнорує, в наданні кваліфікованої медичної допомоги рестораторові відмовляє», – каже захист Карабашевіча.

Також йдеться про те, що Сербія, не визнає Крим і Севастополь російськими і наголошує, що Крим – це Україна.

Однак, з огляду на ситуацію, що склалася на півострові, вимагає видачі Карабашевіча саме від російської влади, а не від Києва. На думку захисту, це порушує міжнародні норми, і тому вони збираються оскаржувати це стороною Карабашевіча в Європейському суді з прав людини. А співвідповідачем за цією заявою стане Росія в особі генпрокуратури РФ.