п’ятниця, 03 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
12 тисяч гривень зібрали звільнені моряки російському політв’язню Костянтину Котову, який  підтримував їх в Росії

Новини , Суспільство

12 тисяч гривень зібрали звільнені моряки російському політв’язню Костянтину Котову, який підтримував їх в Росії

views108

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Українські моряки, які щойно повернулися з російської в’язниці, 10 вересня зібрали більше 12 тисяч гривень для російського політв’язня Костянтина Котова, що підтримував їх під час полону.

Про це розповів адвокат Микола Полозов на своїй сторінці в Фейсбук.

Костянтин Котов активно підтримував наших моряків. Він допомагав збирати і передавав від свого імені передачі, приходив на суди, стояв в пікетах на підтримку українських військовополонених та політв’язнів, заарештованих кримських татар.

Полозов написав, що після звільнення українські моряки дізналися, що волонтера Костю Котова посадили до колонії і відразу ж вирішили йому допомогти. Вони зібрали гроші й попросили Полозова передати їх Вікторії Івлєвій, щоб вона організувала на них допомогу політв’язню.

«Суму в розмірі 12400 українських гривень і 25 850 російських рублів, я привезу до Москви і передам Вікторії, – повідомив адвокат.

Костянтин Котов був затриманий 10 серпня на акції, що була організована на підтримку незалежних кандидатів до Моськовської міської Думи, разом ще з 250 учасниками протесту. Хлопця заарештували відразу на виході з метро «Китай-город». Тверський суд Москви засудив його за статтею 221.1 КК РФ, яка, за словами Полозова, була вигадана саме для того, щоб позбавляти свободи громадських активістів. Стаття передбачає ув’язнення за неодноразове порушення встановленого порядку, організацію та проведення зборів, мітингу, демонстрації, ходи або пікетування.

Громадський активіст Костянтин Котов був визнаний винним і отримав 4 роки колонії. В обвинувачувальному вироку значилась участь в акціях на підтримку аспіранта МДУ Азата Міфтахова 2 березня, фігурантів сфабрикованих ФСБ справ «Мережі» та «Нової величі» 13 травня і журналіста «Нової газети» Івана Голунова, що відбулася 12 червня. Вина Котова полягала і в закликах до участі в акціях на підтримку незалежних кандидатів на виборах у Московську міську Думу, які він розмістив у себе на сторінці Фейсбук 15 липня.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі