четвер, 08 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«112 канал» оштрафовано за пропагандистські висловлювання в прямих ефірах

Політика

«112 канал» оштрафовано за пропагандистські висловлювання в прямих ефірах

views86

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення застосувала санкції до телеканалу «112 Україна» за розповсюдження пропаганди війни, розпалення ворожнечі та ненависті. До каналу застосоване фінансове стягнення у розмірі 114 067 гривень та попередження.

Про це повідомляє пресслужба Національної ради з питань телебачення та радіомовлення.

В ході позапланової перевірки матеріалів телеканалу з 3 серпня до 22 грудня 2019 року, виявився факт наявності неправомірних закликів та висловлювань у прямих ефірах, що порушують статті 28 Закону України «Про інформацію» та статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Пропагандистські висловлювання, за повідомленням Ради, належать запрошеним гостям телепередач каналу — Вадиму Рабіновичу, Олені Лукаш, Дмитру Співаку, Євгену Червоненко, Наталії Королевській, Андрію Пальчевському, Михайлу Погребинському, Віктору Медведчуку, Олегу Волошину.

«Поширені в ефірі телеканалу висловлювання є прямим продовженням лінії російської пропаганди і наративами, схожими до офіційної політичної та пропагандистської позиції Російської Федерації, визнаної Верховною Радою України та міжнародною спільнотою більшості країн Європи країною-агресором. Вони мають ознаки таких, що базуються на упередженості, маніпулюванні суспільною свідомістю, зокрема шляхом поширення неповної або упередженої інформації», – заявили у Нацраді.

Також зауважили, що вислови, які лунали в прямих ефірах та повторах телеканалу є підготованими та провокують помилкове відчуття переваг тієї чи іншої групи в матеріальних чи в інших сферах, звинувачують в негативному впливі етнічних, релігійних та окремих груп на суспільство та державу, що є доказом розпалювання ворожнечі та ненависті за територіальним розподілом.

В офіційному повідомленні зазначається, що у виступах також наявне навмисне нагнітання ситуації, спотворення фактів і залякування, маніпулювання словами про наміри вбивств людей, неодноразове використання негативно забарвлених слів, що створює негативний образ певної соціальної групи, зокрема людей, що дотичні до затвердження бюджету та сфери оборони, звинувачення цих груп у намірах вбивати людей, з метою посилення серед населення настроїв неприязні, недовіри та почуття сильної ворожнечі.

Нацрада постановила, що за поширення таких закликів відповідно до частини восьмої статті 72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» на ТОВ «ТРК «112-ТВ» накладено штраф у розмірі 25% суми ліцензійного збору, що становить 114 067,50 грн.

Протягом місяця телеканал зобов’язаний привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.

Представники телеканалу «112», у свою чергу, збираються оскаржувати це рішення через суд.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі