четвер, 23 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
11 роковини агресії РФ проти Грузії: МЗС України зробило заяву

Новини , Події , Політика

11 роковини агресії РФ проти Грузії: МЗС України зробило заяву

views136

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Сьогодні, 8 серпня 2019 року, виповнюється 11 років з того моменту, як російські війська вдерлися на територію суверенної Грузії та розв’язали проти неї війну. Кремль підтримав дії збройних формувань сепаратистів у Південній Осетії введенням регулярних підрозділів російської армії.

Попри спробу допомоги у врегулюванні російсько-грузинського конфлікту з боку Європейського Союзу, 26 серпня 2008 року РФ визнала «незалежність» регіонів Абхазії та Південної Осетії, фактично окупувавши частину території Грузії. Тодішній президент Російської Федерації Дмитро Медведєв 8 серпня назвав вторгнення армії своєї країни на грузинські території операцією з «примусу Грузії до миру».

Міністерство закордонних справ України у зв’язку з 11 роковинами збройної агресії Росії проти Грузії зробило заяву, у якій закликало міжнародну спільноту сприяти відновленню територіальної цілісності й суверенітету держав, які стали жертвами агресивної політики Росії. Зовнішньополітичне відомство рішуче засуджує розв’язану РФ війну проти незалежної Грузії та незаконну окупацію її територій.

«Висловлюємо солідарність і підтверджуємо свою непохитну підтримку суверенітету і територіальній цілісності Грузії в її міжнародно визнаних кордонах, поділяємо необхідність мирного вирішення конфлікту на основі фундаментальних принципів і норм міжнародного права… Досвід засвідчив, що політика умиротворення агресора шляхом заморожування російсько-грузинського конфлікту розв’язала йому руки і призвела до прямої збройної агресії Росії проти України у лютому 2014 року», – йдеться в заяві.

Сьогодні Україна разом з грузинським народом поділяє біль непоправних втрат, сумує за жертвами та віддає їм шану пам’яті.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі