вівторок, 07 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
10 годин переговорів в рамках ТКГ нічого не змінили – ОРДО (документи)

Новини , Російська агресія , Новини окупації , Політика

10 годин переговорів в рамках ТКГ нічого не змінили – ОРДО (документи)

views88

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

В ході сьогоднішньої відеоконференції Контактної групи сторони не домовились про створення так званої «Консультативної ради», як того вимагали представники російських угруповань так званої «ДНР». Обурені терористи не приховують злості від того, що цього разу не вдалося проштовхнути російські ідеї про прямі переговори та стати повноправною стороною конфлікту.

Про це йдеться в повідомленні так званої міністерки «МЗС ДНР» Наталі Ніконорової.

Вона заявила, що представник української делегації під час відеозв’язку відмовився «зафіксувати письмово зобов’язання України щодо конкретних дій у формі протокольних рішень і доручень Контактної групи, пославшись на те, що це нібито була разова ситуація».

І нагадала, що на минулому засіданні 11 березня українська сторона, тобто глава Офісу президента Андрій Єрмак та екс-президент Леонід Кучма підписали прокольне рішення щодо запропонованого конструктивного механізму письмової фіксації зобов’язань сторін.

Крім того, у повідомленні йдеться, що і координатор від ОБСЄ не зайняв активну позицію для підтримки прийнятої форми роботи Контактної групи. При цьому Ніконорова наголосила, що документи розробляла Росія, яку вона традиційно назвала «посередником».

«ОБСЄ отримала проекти документів, запропоновані посередниками в особі Російської Федерації і ретельно опрацьовані «Республіками». Ми також отримали коментар від ОБСЄ, і єдиний учасник, який не надав ніяких відповідей і ніякої реакції – це Україна», – йдеться в повідомленні.

Варто додати, що на одному з фото документів йдеться про те, що бойовики намагались вийти також на прямий зв’язок з вищим командуванням ЗСУ. Знов таки, у якості повноправної сторони, яка вже 6 років веде війну в Україні під повним контролем та фінансуванням справжнього агресора – Росії.

«У разі припинення РПВ повинна бути встановлений прямий зв’язок представників ОРДЛО в СЦКК з високопоставленим військовим командуванням збройних формувань України».

Також вони наголошують на тому, що доступ СММ ОБСЄ має бути повним по всій території України. При цьому у документі не йдеться окремо про окуповані території Донбасу, а саме туди і не пускають місію бойовики, про що неодноразово заявляли і МЗС України, і самі представники СММ ОБСЄ. При цьому Україна під час оголошення карантинних заходів проти поширення коронавірусу заявила про обмежений пропуск КПВВ, однак вказала, що перетин лінії розмежування для представників моніторингових місій ОБСЄ, ООН, МКЧХ буде здійснюватися за раніше встановленим порядком.

У підсумку 10-годинних переговорів учасники Контактної групи «не змогли прийняти заплановані рішення і зафіксувати підписом результати в протоколі засідання Контактної групи».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі